Fabuła

Tytuł: Are you Alice?
Gatunek: Thriller, Psychologiczne, Romans, Dramat
Data rozpoczęcia: 16.05.2014
Data zakończenia: ?
Autorka: AmnesiaBrat Lexi próbował popełnić samobójstwo. Rzucił się z dachu i zapadł w śpiączkę. Lexi jest zdruzgotana i nie może zrozumieć, dlaczego to zrobił. W dodatku dzień po tym dostaje list od swojego brata. Chłopak miał jakąś tajemnicę. Tajemnicę związaną z jego nową szkołą i czymś, co uczniowie nazywają Króliczą Norą. Lexi postanawia, że znajdzie odpowiedzi na dręczące ją pytania i się zemści. Niestety jedynym sposobem na poznanie prawdy jest przeniesienie się do szkoły brata, jednak zaraz po przekroczeniu progu, zmienia się wszystko.

Lexi świadomie czy nieświadomie wkracza do niezwykle niebezpiecznej gry, której stawką jest dosłownie wszystko: prawda, sprawiedliwość, miłość oraz życie dziewczyny i jej brata. Królicza Nora wzywa śmiałków na zgubienie, a Lexi musi się dowiedzieć, kto stoi za imieniem Fałszywej Alicji, nim cały znany jej świat legnie w gruzach.


Kiedy wszystko traci sens, nie masz pojęcia, kto jest twoim przyjacielem, a kto zamierza skrócić cię o głowę…

***
W tekście mogą pojawić się wulgaryzmy oraz sceny brutalne. Autorka nie ponosi odpowiedzialności za osoby niepełnoletnie oraz zastrzega sobie wszelkie prawa autorskie do publikowanych treści, z wyjątkiem cytatów i tekstów piosenek oznaczonych w sposób szczególny.

PRAWA AUTORSKIE
Ustawa o prawach autorskich z dnia 4 lutego 1994 r. (publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631), obowiązująca na terenie całej Polski i wymuszająca stosowanie na terenach krajów całego świata, traktuje: „Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażania (utwór)”.

Kopiowanie jakichkolwiek treści zamieszczonych na http://are-you-alice-girl.blogspot.com/ bez zgody autorki grozi odpowiedzialnością karną.

"Alicja" jest również dostępna na Wattpadzie! :D

Zwiastun:Oficjalna okładka na Wattpadzie:

***
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć, jak, według mnie, mniej więcej wyglądają bohaterowie, to zapraszam do poniższego odnośnika, jednak zaznaczam, że robicie to na własną odpowiedzialność. Szczerze mówiąc, wolę sama wyobrazić sobie moich bohaterów, niż nadawać im twarze znanych aktorów. Spróbójcie także. Polecam.

13 komentarzy:

 1. Zaciekawiłaś mnie przez co na pewno przeczytam całość tylko mam pytanko brat Lexi popełnił samobójstwo ( czyli kaputną, padł trupem i nawet powerade nie pomoże) czy jest w śpiączce i jeszcze dycha bo nie skumałam XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze dycha xD Już zmieniłam tą informację w opisie i mam nadzieję, że teraz będzie bardziej przejrzyście.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. teraz cud, miód i orzeszki :D

   Usuń
 2. Pierwszy zwiastun zdecydowanie bardziej mnie porwał. Oglądając go miałam ciary. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację xD Pierwszy zwiastun miał w sobie "to coś"... Ale cóż... Drugi jest bardziej poprawnie zrobiony xD Z przejściami i hollywoodzkimi paskami u góry i dołu xD No cóż.
   Dziękuję za opinię <3
   Pozdrawiam Amnesia

   Usuń
 3. Świetny ten nowy, stary zwiastun też.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że tak uważasz <3

   Usuń
 4. Widzę, że jesteś bardzo kreatywną twórczynią, Amnesio! :D Oba zwiastuny są niesamowite.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ślicznie dziękuję za takie miłe słowa :D

   Usuń
 5. Hej, obejrzałam drugi trailer (nie jestem Twoją czytelniczką, może jak będę miała czas to przeczytam) i zobaczyłam scenę z filmu "Most samobójców". Uważam, że to trochę głupie, że umieszczasz moment czyjejś śmierci w jakimś tam trailerze na bloga. Wiadomo, że ten film był oparty na faktach i że te sceny są prawdziwe, już samo pokazanie ich w filmie było bardzo kontrowersyjne i raczej nie powinno się ich wykorzystywać w takich celach. Wydało mi się to trochę gimbusiarskie, więc piszę, bo może nie wiesz, że ta scena jest autentyczna i ten gościu pewnie się rozkwasił w rzece pod Golden Gate.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie wiedziałam o tym. Zmienię tę scenę, ale jak na tę chwilę nie mam czasu przerabiać całego filmu, żeby wyciąć ten fragment. Więc zostanie na razie tak, jak jest. Uważam, że nie możesz nazywać czyjejś niewiedzy "gimbusiarstwem", bo to jedynie pokazuje Twoje poczucie wyższości nad innymi.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Yikes, zaintrygowałaś mnie. Wrócę tu po maturkach poczytać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łączę się w bólu i żalu. W środę mam ostatnią maturę pisemną - biologię i w przyszłym tygodniu tylko ustny polski i angielski do odfajkowania i znowu wracam do pisania. :3
   Pozdrowionka ;)

   Usuń